fbpx ...

“Oglądaj, czytaj, graj i… drap, drap, drap!”

Zdrap.To jest łódzką marką prowadzoną przez parę młodych rodziców. Swoją przygodę zaczynali tworząc grafiki do domu i biura.

W 2019 r. postanowili poszerzyć swoją ofertę o autorskie plakaty zdrapki nawiązujące do kultowych dzieł literatury, filmu i telewizji. Projekt był realizowany po godzinach pracy i miał na celu stworzenie drugiego źródła przychodu.

Jeden plakat, nowy fanpage i wielkie plany.

Współpracę rozpoczęliśmy w lutym 2019 r. z niewielkimi zasobami. Klient miał przygotowany jeden plakat, świeżo postawioną stronę internetową, założony fanpage na Facebooku oraz konto na Instagramie. Do tej pory nie było prowadzonych płatnych działań marketingowych, a sam biznes nie generował jeszcze przychodu.

Klient przyszedł do nas z pomysłem, a naszym celem było rozkręcenie sprzedaży praktycznie od zera.

Pierwsze wyniki były niestabile, ale właściciel wierzył w projekt.

Pierwszym krokiem było stworzenie materiałów wideo przez klienta, z naszą pomocą jeżeli chodzi o skrypty. To pozwoliło nam rozpocząć okres próbny.

Stworzyliśmy oraz przetestowaliśmy różne kreacje reklamowe, usprawniając przy tym komunikację, która trafi do grupy docelowej. Promocję rozpoczęliśmy z małym budżetem reklamowym w wysokości 50 zł/dziennie.

Testy i osiągnięcie rentowności trwało dłużej niż się spodziewaliśmy – był moment, gdzie zaczęliśmy zastanawiać się czy plakat-zdrapka to coś co ludziom się w ogóle podoba!

Wiara właścicieli w zasadność produktu przeważyła i kontynuowaliśmy poszukiwania komunikacji, która trafi do klienta. Po 4 miesiącach testów trafiliśmy na złoto.

Udało znaleźć się teksty reklamowe pobudzające wyobraźnię odbiorcy, co przełożyło się na ogromny wzrost sprzedaży. Zwrot wydatków na reklamę (ROAS) sięgał blisko 6x przy wysokiej marżowości, co potwierdziło skuteczność i zainteresowanie ideą plakatu oraz pozwoliło dołożyć kolejny, który od razu zaczął się dobrze sprzedawać.

Przykładowe kreacje reklamowe, które generowały wysoką sprzedaż.

Od 50 zł do 3500 zł dziennie w czwartym kwartale było sporym zaskoczeniem dla właścicieli.

Kolejnym etapem, po osiągnięciu zyskowności, było rozszerzenie oferty klienta. W tym celu zostały stworzone nowe plakaty tematyczne. Wdrażając je, zwiększyliśmy liczbę reklamowanych produktów z dwóch do pięciu.

Mając solidny fundament dobrze konwertujących kampanii, skupiliśmy się również na zwiększaniu wydatków reklamowych, przygotowując się na dużo większą sprzedaż w czwartym kwartale (listopad-grudzień).

Zaczynając z małym budżetem rzędu 50 zł dziennie, doszliśmy do momentu gdzie wydawaliśmy na reklamę nawet 3500 zł dziennie, zachowując przy tym dobrą rentowność.

Taki wzrost budżetu generował rekordową sprzedaż – ale też rekordową ilość plakatów do zapakowania i wysłania! Z pewnych źródeł wiemy, że do pakowania i wysyłki plakatów w najgorętszym okresie zaangażowana była nawet teściowa. 🙂

Nasze działania zaowocowały rezultatami, które możesz zobaczyć poniżej.

Od ZERA do blisko 150 tys. zł przychodu w okresie przedświątecznym.

Na przełomie listopada i grudnia 2020 r. przychód ze sprzedaży plakatów zdrapek wynosił 148,383.63 zł!

Wyniki na podstawie Google Analytics z listopada i grudnia 2020.

W grudniu 2019 r. wydaliśmy na reklamę łącznie 8 500 zł, a zaledwie rok później udało nam się uzyskać taki przychód w najlepszy dzień!

2019 rok: miesięczne wydatki – 8 500 zł
2020 rok: rekordowa sprzedaż jednego dnia – 8 500 zł

Od plakatu i marzenia do zakupu wymarzonego rodzinnego mini-vana!

Zdrap.to to projekt, który zaczynał z jednym plakatem. Po kilku miesiącach współpracy, z hobbystycznego projektu firma rozwinęła się do kilku plakatów, 8 500 zł miesięcznych wydatków na reklamę (wzrost o 560%) oraz sprzedaży setek plakatów w miesiącu. Rok później ich sprzedaż wzrosła o 228%, jednocześnie zachowując satysfakcjonujący zwrot z wydatków na reklamę.

Sytuacja życiowa i możliwości naszego klienta zmieniły się na lepsze. Właściciele zbudowali drugie źródło dochodu, a za sprzedaż wygenerowaną w czwartym kwartale kupili wymarzony samochód rodzinny, do tego pojawiły się możliwości sprzedaży hurtowej oraz dalszego rozwijania pomysłu.