fbpx ...

Z miłości do kolorowych printów

OKEE to rodzinna firma produkująca ubrania dla kobiet, które kochają kolory i niebanalne stylizacje. Ich ubrania wyróżnia połączenie prostego wzornictwa z oryginalnymi printami i dbałość o detale. Stanowi to wyróżnik oraz jednocześnie utrudnienie w dotarciu do szerszej grupy klientów, ponieważ produkty są mocno charakterystyczne. Klient tworzy kolekcje lokalnie – wszystkie ubrania szyte są z wysokiej jakości certyfikowanych materiałów w pracowniach pod Łodzią. 

Przychody na poziomie 30 tys. ledwo pokrywały koszty. Rozwój sprzedaży powyżej 100 tys. zł był priorytetem.

Zaczęliśmy współpracę na początku 2020 r. Właścicielka była już po kilku nieudanych współpracach z agencjami i freelancerami. Podjęcie z nami współpracy było ostatnią deską ratunku właścicielki, tuż przed podjęciem decyzji o zamknięciu biznesu. 

Przychody firmy w tamtym momencie wahały się w granicach 25-38 tys. miesięcznie. Taka suma musiała wystarczać na pokrycie wszelkich kosztów produkcji, szwalnię czy materiały. Obracanie kwotami rzędu kilkudziesięciu tysięcy stanowiło pewne ryzyko w prowadzeniu firmy mającej duże koszty i planującej kolejne kolekcje. 

Naszym głównym celem było zwiększenie ruchu na stronie i wygenerowanie skalowalnej sprzedaży online przy wykorzystaniu płatnych reklam. Chcieliśmy rozwinąć biznes klienta do takiego poziomu, by jego prowadzenie było opłacalne. 

Przetestowaliśmy ponad 50 kreacji reklamowych, które wyznaczyły kierunek graficzny.

Okres próbny zaczęliśmy od bardzo szybkich i szeroko zakrojonych testów kreacji reklamowych. W 1 fazie przetestowaliśmy ponad 50 grafik, a nowe kreacje były wprowadzane nawet codziennie. Duża różnorodność testowanych kreacji pozwoliła nam stosunkowo szybko znaleźć kierunek graficzny, który trafił do grupy odbiorczej i zaczął generować świetne wyniki sprzedażowe.

Przykładowe kreacje reklamowe, które generowały wysoką sprzedaż.

Dotarliśmy do setek tysięcy zainteresowanych kobiet generując zwrot reklamowy bliski 1,000%. Już po pierwszych 3 miesiącach współpracy wygenerowaliśmy w jednym miesiącu sprzedaż 301 567 zł, co stanowiło 50% sprzedaży poprzedniego roku!
Po 14 miesiącach współpracy doszliśmy do momentu, w którym przychody sięgały ponad 680 000 zł w rekordowy miesiąc! Firma zaczęła się rozwijać w szalonym tempie. 

Blisko 680 000 zł sprzedaży w rekordowy miesiąc to nie jednorazowy “złoty strzał” a realny, powtarzalny wynik!

Rekordowy wynik został powtórzony dwa razy w ciągu następnego kwartału. Spadek sprzedaży w lutym 2022 ma prosty powód – zrobiliśmy zrzut ekranu na początku miesiąca!

Dynamiczny rozwój firmy to nie tylko sprzedaż, ale też wyzwania operacyjne.

Rozwój sklepu internetowego to nie tylko wyzwania związane z reklamami i generowaniem sprzedaży, ale również współpraca z właścicielem i przygotowanie go na tak dynamiczny wzrost. Prawdopodobnie wyskalowalibyśmy ten biznes szybciej, gdyby nie fakt, że klient nie był na to gotowy pod kątem planowania, logistyki i płynności finansowej. Właścicielka nie była w stanie zapewnić wystarczającej produkcji, która sprostałaby oczekiwaniom klientów. Nie miała kontraktów ze szwalniami czy dostawcami i nie posiadała zespołu ds. obsługi klienta, który zająłby się zwrotami ubrań. Wzrost na taką skalę niesie za sobą różne wyzwania, w tym operacyjne i biznesowe, o których czasem zapominamy. 

“Nasze życie zmieniło się nie do poznania.”

Dzięki naszej współpracy właścicielka, która wymarzyła sobie tworzenie kolorowych kurtek, posiada biznes robiący prawie 1 mln obrotu miesięcznie. Przeskok z poziomu 30 000 zł do 700 000 zł diametralnie zmienił życie klienta, zmieniając jego sytuację oraz możliwości. 

Oczywiście na tym nie poprzestajemy! Nadal rozwijamy naszą współpracę o kolejne działania marketingowe i pracujemy nad dalszym rozwojem OKEE oraz skalowaniem wyników.